Ženský parfum je niečo, čo nás charakterizuje a podľa čoho nás poznajú aj našich blízkych. Mal by sedieť k ročnému obdobiu, vašej osobnosti a aj príležitosti. Preto je dôležité, aby ste si vybrali naozaj správne. V tomto článku máme pre vás tipy na to, ako si vybrať ten správny parfum, ktorý budete s radosťou každý deň používať.

Výber parfumu rýchlo a jednoducho – nájdite si svoju vôňu! (Foto: unsplash.com)

Stávka na istotu

Aj v kategórií parfumov je pár značiek a konkrétnych produktov, s ktorými nešliapnete veľa, aj keby ste ich priamo nevyskúšali. Sú to také tie univerzálne vône a sedia väčšine žien. Sú totiž overené desiatky rokov a aj preto ich značky neustále vyrábajú. Medzi takéto vône patria napríklad Chanel No. 5, Christian Dior Jadore či Dolce Gabbana Light Blue. Aj keď sú tieto parfumy možno drahšie využiť môžete zľavové kódy a iné ďalšie špeciálne zľavy. 

Kompozícia parfumu

Nech si vyberáte akúkoľvek vôňu, vždy by ste sa mali pozrieť na jej kompozíciu. Aj keď nie ste odborníkom a vône neviete opisovať, tak tento základný rozbor vám dokáže veľmi pomôcť a vôňu si budete vedieť aspoň trošku predstaviť. Každý parfum sa skladá z 3 častí – základ, srdce a hlava. Hlava vytvára prvý dojem, srdce začne vynikať po pár minútach a základ vyprcháva veľmi pozvoľna, takže je cítiť najdlhšie. Podľa vašich čuchových preferencií by ste sa mali riadiť aj pri výbere parfumu.

Výber parfumu podľa intenzity

Dôležité je aj rozdelenie parfumov podľa ich intenzity. V tomto prípade by ste sa mali riadiť podľa viacerých faktorov – ročného obdobia, príležitosti, vašej osobnosti alebo aj práci. Ťažšie vône sa hodia napríklad do chladnejších mesiacov, na večerné príležitosti a pre výrazné osobnosti. Ľahšie parfumy sa hodia na jar a leto, pre jemnejšie duše.  Intenzitu parfumu určuje aj kvalita použitých ingrediencií. 

Zdroj: https://www.nakupnaporadna.sk/najlepsie-parfemy-pre-zeny/