Cez prechodné obdobia – jar a jeseň – je obliekanie o čosi zložitejšie. Často to býva tak, že doobeda býva poriadna zima a neskôr sa teploty vyšplhajú vyššie. Vtedy je už počasie aj na tričko s krátkym rukávom. Prekvapiť vás môže aj dážď, v neskoršej jeseni aj sneh. Ako vyskladať outfit, ktorý bude ideálny do každého počasia a teploty? Viac nájdete v článku.

Najlepšie jesenné outfity, s ktorými budete v suchu (Foto: unsplash.com)

Dôležité je vrstvenie

Keďže sa teploty počas dňa menia, tak je dôležité mať na sebe oblečených viac vrstiev, ktoré môžete zhadzovať. Nech už sa obliekate elegantne alebo športovo. Pod rifle je dobré dať si spodky, prípadne tenké legíny alebo pančuchy. Vrchnú časť tela je ideálne zahriať úzkym tielkom, tričkom alebo rolákom. Na to si hodíte sveter alebo mikinu, vrchnú vrstvu bude tvoriť bunda, sako alebo kabát.

Nepremokavé časti oblečenia

Jeseň je typická svojím sychravým počasím. Samozrejme, sú aj slnečné dni, no je lepšie vybaviť sa na toto obdobie nepremokavými vecami. V móde sú aktuálne nízke gumáky, ktoré vás ochránia pred mlákami, no nezabudnite na teplé ponožky. Počas jesene by ste mali staviť aj na tmavšie farby, dlhšiu nepremokavú bundu s kapucňou a ako doplnok si nezabudnite zobrať dáždnik.

Vaša jesenná uniforma

Čo nosíte najradšej? Je to košeľa a elegantné nohavice alebo sa radšej obliekate pohodlnejšie – rifle a tričko? Nech to je ktorákoľvek z možností, môže to byť vaša každodenná uniforma. K nej už dolaďujete potom len ďalšie kúsky, ktoré môžu byť farebnejšie a zaujímavejšie. Šatky, saká, kabáty, klobúky, svetre, topánky alebo výrazné kabelky.