Extroverti a introverti nemôžu byť viac odlišnejší, no môžu si byť vzájomnou inšpiráciou. Extroverti sa od introvertov môžu naučiť veľa vecí, ktoré im pomôžu v kariére, ale aj vo vzťahu k iným ľuďom.

1. Najprv premýšľajte a potom hovorte

U introvertov je tradičné, že sa do ničoho nehrnú. Sú skvelými pozorovateľmi a najprv si dobre všímajú situáciu a zhromažďujú informácie. Potom premýšľajú nad každou vetou, ktorú vyslovia, aby mala dostatočnú váhu a bola nejakým spôsobom užitočná.

Extrovertom to pomôže najmä v pracovnom prostredí, kde by niekedy mohli vážiť slová a mali by sa viac zahĺbiť do vlastných myšlienok

2. Nestarajte sa o to, čo si o vás iní myslia

Excentrická povaha je často iba pozlátkom, ktoré má prekryť neistotu týchto ľudí. V súkromí sú utiahnutejší a riešia niekoľko komplexov, ktoré by mohli pokaziť ich imidž.

Introverti sa týmto nezaťažujú, pretože sa sústredia na svoj svet. Naberte preto od nich kúsok sebavedomia a prestaňte riešiť názory iných ľudí. Namiesto toho sa viac zamerajte na to, čo vám robí radosť a v akej polohe sa cítite najlepšie.

3. Buďte vnímavými poslucháčmi

Skúste sa aspoň na chvíľku stlmiť a nepriťahujte na seba všetku pozornosť. Ľudia neskutočne ocenia, keď budete nielen dobrými rečníkmi, ale aj vynikajúcimi poslucháčmi, tak ako introverti.

Niekedy sa aj oni potrebujú vyrozprávať a od vás čakajú len pritakávanie. Vnímajte viac ich pocity a čo ich trápi a uberte z vašej snahy zaujať.

Foto: unsplash.com