Aby ste mali zorganizovaný život, tak musíte mať poriadok aj vo svojej domácnosti. No ako si zorganizovať domácnosť a nespadnúť opäť do neporiadku? Dôležité je spraviť zásadné opatrenia, pomocou ktorých si nie len pretriedite veci, ale zároveň sa naučíte udržiavať svoju domácnosť zorganizovanú.

Ako si zorganizovať domácnosť? Toto sú naše tipy (Foto: unsplash.com)

Zbavte sa nepotrebného

Predtým, než sa pustíte do upratovania a organizácie, tak sa zbavte vecí, ktoré nepotrebujete. Čím menej toho budete mať, tým lepšie a zostanú vám len veci, ktoré naozaj každý deň využívate. Možno je to kabát, ktorý ste už pár rokov nenosili alebo je to kábel, o ktorom už ani neviete, k čomu patrí. Zároveň si stanovte do budúcnosti, aby ste si nekupovali zbytočné veci, ktoré budete musieť opäť vyhadzovať. 

Správne skladanie a organizácia

Správne poskladané veci umožnia, aby ste mali prehľad vo všetkom. Nejedná sa len o oblečenie, ale napríklad aj o uteráky, utierky či posteľnú bielizeň. Ušetrí vám to úložný priestor a v prípade oblečenia nebude pokrčené. Je viacero techník, akými môžete tieto textílie skladať. Jednou z najobľúbenejších je vytvorenie roliek, ktoré naukladáte vedľa seba a šetrí vám to miesto. Pri organizácií ostatných vecí použite rôzne nádoby a štítky. Ak už obaly, myslite aj na prírodu, využite Eko obaly.

Udržiavanie poriadku

Posledným krokom pri celej organizácií, ktorý trvá najdlhšie, je udržiavanie systému, ktorý ste si v počas tohto procesu vytvorili. Je jasné, že niekedy zvíťazí nad poriadkom lenivosť, no snažte sa vždy veci ukladať na svoje miesto. Pre lenivých určite stojí za kúpu mop na podlahu, ušetrí množstvo času aj vaše zdravie. Nakoniec budete prekvapení, že nemusíte upratovať tak veľa a udržiavate si čisto.