Mama patrí medzi tých najdôležitejších ľudí vo vašom živote. Preto sa jej chcete odvďačiť vzácnym darčekom, ktorý bude mať zároveň aj nejakú emocionálnu hodnotu. Každá mama je ale iná, má iné záujmy a preferencie. Vymysleli sme niekoľko rôznych darčekov, aby ste si mali z čoho vyberať.

Tipy na darčeky pre mamu, z ktorých si vyberiete (Foto: unsplash.com)

Ako vyberať darček pre mamu

Nie len na Vianoce, ale počas celého roka je viacero príležitostí, na ktoré kupujeme darčeky. Deň matiek, narodeniny, meniny alebo iné príležitosti sú dôvodom na oslavu a dávanie darčekov. Pokojne môžete dať darček svojej mame len tak, lebo ju máte radi. Ako túto špeciálnu osobu vo vašom živote obdarovať? Porozmýšľajte nad tým, čo by sa jej naozaj zišlo a aké sú jej hobby. Zbiera niečo? Rada ochutnáva nové jedlo v reštauráciách alebo si radšej niečo uvarí doma? Ktorý pomocník do kuchyne by jej mohol varenie uľahčiť? Tiež by ste sa mali zamyslieť nad tým, či v poslednom čase niečo nespomínala, či jej to chýba alebo sa jej pokazilo/opotrebovalo.

Ak vyberáte online, nezabúdajte na zľavy. Tisíce platných do stoviek obľúbených obchodov nájdete na jednom mieste na stránkach https://www.kuponyzdarma.sk/ – stačí si nájsť zľavu alebo váš obľúbený eshop a môžete ihneď ušetriť pri nákupe online. Pri zľavových kódoch stačí zobraziť zľavový kód, skopírovať ho a následne uplatniť pri nákupe. Na stránke nie sú ani len žiadne registrácie, všetky zľavy sú ihneď platné.

Tipy na konkrétne darčeky

Veľa mám si nájde svoj čas pre seba práve pri knihách. Ak poznáte jej obľúbenú autorku, tak skontrolujte, či nevydala nejakú novú knihu. Obľúbeným darčekom je aj predplatné na odber časopisov. Keď u nej klasické knihy nepochodia, môžete staviť na čítačku kníh. Mamy, ktoré milujú kvety ocenia napríklad sadeničky vzácnych druhov alebo výbavu do záhrady. V prípade, že bývate za hranicami a Vianoce netrávite spolu, tak môžete objednať donášku kvetov.

Spomienky sú pre rodičov tie najvzácnejšie. Máte spolu veľa fotiek a chcete si ich zvečniť aj v hmotnej podobe? Vhodné sú fotoknihy, rodinný album, nástenný kalendár alebo fotka vytlačená na plátno. A keďže zážitky sú jedny z najdôležitejších, darovať môžete aj poukazy na pobyty, procedúry alebo adrenalínové zážitky. Samozrejmosťou sú aj šperky, elektronika či oblečenie. 

Zdroj: https://www.nakupnaporadna.sk/darcek-pre-mamu/