Príde nečakane a často v tých najnevhodnejších chvíľach. Bolesť chrbta dokáže byť poriadne nepríjemná, hlavne ak máte prácu, ktorá vyžaduje neustále zohýbanie sa alebo sedenie celý deň na kancelárskej stoličke. A ak vás nebaví neustále potláčať bolesť chrbta len tabletkami, tak máme pre vás tipy na prírodnejšie varianty ako si od bolesti chrbta uľaviť a dokonca vám proti nej pomôžu bojovať.

Bolesť chrbta – ako ju utlmiť prírodnou cestou? (Foto: pixabay.com)

Ak ide o prevenciu, základom je správny životný štýl. Zdravá strava a pravidelné cvičenie. Za zváženie stojí aj bicyklovanie, návšteva infrasauny alebo turistika.

Príčina vzniku bolestí chrbta

Asi najčastejšou príčinou vzniku bolestí chrbta, ktorá sa objavuje veľmi často nie len u žien, ale aj u mužov, je nadmerné preťažovanie chrbtice. Nemusí to byť len v spojení s tým, že ste niečo ťažké dvíhali alebo ste cvičili. Práve naopak – ovplyvniť to môžu aj maličkosti. Môže to súvisieť s nesprávnym držaním tela, či už pri chodení, státí alebo sedení. Ďalej môže byť príčinou aj prechladnutie, čiže ste si pravdepodobne nedali pozor, keď ste sa spotili alebo príliš málo obliekli. Na bolestiach chrbta sa môžu odrážať napríklad aj problémy s ďalšími vnútornými orgánmi, ktoré sa nachádzajú v blízkosti.

Čo vám môže pomôcť?

V prvom rade treba nájsť príčinu vzniku bolestí chrbta. Ak je to spôsobené nadmerným sedením a dokonca v nesprávnej polohe, tak to treba zmeniť. S držaním tela vám môže pomôcť hlavne cvičenie, takže si spevníte svaly a celkovo sa zmení aj váš postoj. To je asi jedna z najjednoduchších vecí. Ak ide o vaše kĺby, v tom máme jasno, tu pomôže kolagén na kosti a kĺby – výživa na kĺby.

Ak sa ale jedná o problémy s prechladnutím alebo s inými vnútornými orgánmi, tak treba problém riešiť inak – tým že navštívite lekára. No a pri bolestiach chrbta z preťaženia si viete pomôcť prírodnou cestou aj doma. Na to pomáhajú hlavne bylinky ako kostihoj lekársky, zázvor, aloe vera alebo kurkuma, ktorú môžete užívať v prášku alebo prostredníctvom piluliek.  Ak nakupujte online, nezabúdajte na zľavové kódy zo stránok http://www.zlavove-kody.sk/, kde nájdete zľavy aj do online lekárni DrMax, Pilulka, MojaLekáreň a ďalších.