Ruku na srdce, kto z vás sa teší na sťahovanie? Samozrejme, že nové bývanie je radostnou a vzrušujúcou udalosťou v živote každého človeka. Samotné sťahovanie však ľudia neobľubujú. Všetky tie prípravy, balenie, premiestňovanie a následné vybaľovanie zaberie veľa času.

Ako zvládnuť sťahovanie efektívne a rýchlo?
Ako zvládnuť sťahovanie efektívne a rýchlo? (zdroj: komerčný článok)

Ako urýchliť prípravy a balenie

Viete, ako pracuje efektívny a úspešný človek? Má všetko naplánované a plán sa snaží dodržiavať. Podobne by ste mali postupovať aj s vašim sťahovaním. Sťahovanie typu hurá do toho sa vám nevyplatí finančne a ani časovo. Viete, kedy sa budete sťahovať? Ak áno, tak si vopred pripravte harmonogram balenia, premiestňovania a následného vybaľovania spolu s organizáciou administratívy ohľadom nového bývania. Baliť veci by ste mali postupne.

Začnite s vecami, o ktorých viete, že ich už až do sťahovania nebudete potrebovať. Medzi prvými vecami by mali byť tiež drobnosti, ktorých zabalenie zaberie kvantum času. Postupne sa dopracujte k veciam dennej potreby. Ak budete sťahovať aj rozmerné predmety, bremená a veľké množstvo nábytku, mali by ste popremýšľať nad službami profesionálov.

Sťahovacie služby vám značne urýchlia celý proces premiestňovania a niektoré firmy ponúkajú dodatočné služby, ktoré nestoja veľa, ale zbavia vás stresujúcich činností. Napríklad za vás vypracú pivnice, odvezú sutiny alebo minimálne vám požičajú nákladné taxi. Pozor však na to, že naozaj kvalitní sťahováci nie sú pani na zavolanie. Znamená to, že vo vašom harmonograme sťahovania by ste mali v dostatočnom predstihu myslieť na rezerváciu termínu sťahovania. Napríklad firma sťahovanie Bratislava patrí medzi profi sťahovacie služby, ktoré je potrebné rezervovať niekoľko týždňov vopred.

Ako urýchliť sťahovanie a vybaľovanie

Pri dobrom pláne pôjde sťahovanie samo od seba. Premiestňovanie sa do nového bytu môžete zvládnuť aj svojpomocne. V tomto prípade však hrozia viaceré riziká. Napríklad vám na poslednú chvíľu odriekne niekto z rodiny pomoc alebo pri sťahovaní poškodíte nábytok, steny, schodisko či nedajbože auto zaparkované vedľa pripraveného sťahovacieho vozidla. Všetky tieto riziká eliminujú a navyše celý byt či dom naozaj rýchlo presťahujú jedine sťahovacie služby. Zamyslite sa preto nad tým či vám zopár ušetrených eur stojí za spomínané problémy. Vybaľovanie samozrejme bude už len a len na vás. Ak pri balení nič nezanedbáte, malo by byť aj ukladanie vecí rýchla záležitosť. Stačí, aby ste si pred balením spravili zoznam balených vecí, všetky škatule poriadne označili a budete mať prehľad o každej zabalenej drobnosti.

Komerčný článok