Existujú stovky dôvodov, prečo milovať tieto doplnky. My vám prezradíme niekoľko tajomstiev, ako šperky nosiť, aby na vás aj po rokoch vyzerali ako miliónové.

Všetky dôležité informácie nájdete v našom zaujímavom článku.

Ako si vybrať a nosiť šperky, aby vyzerali vždy ako miliónové
Ako si vybrať a nosiť šperky, aby vyzerali vždy ako miliónové (zdroj: unsplash.com)

Šperky okolo krku si vyberajte podľa výstrihu

Hlavným pravidlom pre doplnky na krk je správna kombinácia dekorácie a výstrihu na oblečení. Všeobecne je lepšie nenosiť korálky, prívesky alebo retiazky pod golierom alebo blúzkou a nechať vyniknúť detail prívesku v jemnom výstrihu. Aj od jeho tvaru ale závisí vnímanie šperku.

V okrúhlom budú dobre vyzerať náhrdelníky alebo perly, vo výstrihu v tvare V perfektne zaujmete predĺženými a geometrickými tvarmi moderných šperkov S’agapo.

Súpravy sa snažte zladiť s jednoduchým outfitom

Luxusné súpravy pozostávajúce z krásnych visiacich náušníc, náhrdelníka, prsteňa a náramku v absolútne identickom dizajne sú opäť v móde. Aj výrobky s veľkými kameňmi, ktoré boli pred niekoľkými rokmi považované za zlé správanie, nosia dievčatá odvážne aj vo dne.

Aby to ale celé pôsobilo naozaj uvoľnene, vyberte si štýlové súpravy, ktoré ladia s outfitom z vášho šatníka.

Kedy na šperky radšej zabudnúť

Dajú sa šperky nosiť 24 hodín denne? Určite áno, ale iba v prípade, ak chcete, aby sa zmenili z luxusných šperkov na lacno vyzerajúce detaily. Aby ste si teda zachovali dokonalý lesk a tvar prsteňov, náušníc či retiazok, mali by ste vedieť, kedy je lepšie toto príslušenstvo z tela odstrániť:

• pred spaním, aby ste nepoškodili šperky alebo nezanechali škrabance na pokožke;
• keď idete do sprchy, kúpeľa, sauny, vodného parku, kúpeľného salónu alebo k moru;
• pri vykonávaní domácich opráv alebo kopaní v záhrade;
• pred návštevou kaderníka, vizážistu a nanesením obľúbenej vône na telo;
• pred manikúrou;
• v telocvični.

Ak budete na tieto pravidlá včas myslieť a občas sa nimi aj riadiť v praxi, určite budú vaše šperky vyzerať ako miliónové aj po niekoľkých rokoch nosenia.

Komerčný článok