Už keď si obočie zvýrazníte ceruzkou, dokáže to totálne zmeniť váš výzor. A ak máte dokonale vykreslené a zvýraznené obočie, nemusíte si dávať toľko námahy so zvýrazňovaním očí a líčením tváre. Farbiť si obvykle nechávame obočie u kozmetičky, ale teraz vám poradíme, ako to urobiť aj svojpomocne.

Správne výrazné obočie dokáže zázraky – viete, ako si ho nafarbiť aj doma?
(zdroj: unsplash.com)

Zo začiatku to môže bolieť

Farbenie obočia doma vôbec nie je také náročné, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Je to zároveň lacnejšie, než nechávať mesačne v kozmetických salónoch nie najmenšiu sumu. Na farbenie obočia potrebujete najčastejšie semipermanentné farbivo, ktoré dočasne zvýrazní a zadefinuje obočie. Kľúčom je vybrať si správnu farbu, ktorá podčiarkne jeho vzhľad a bude sa hodiť k odtieňu vlasov. Prvý a najdôležitejší krok je potom vytrhať a vyformovať si obočie do požadovaného tvaru pinzetou. Áno, tento krok môže byť a obvykle býva bolestivý.

Pleť najprv očistite

V druhom kroku by ste už mali siahnuť po súprave na farbenie obočia. Mala by obsahovať farbu, aktivačnú emulziu peroxid, aplikačný nástroj a misku na miešanie. Niektoré značky ponúkajú všetko osobitne, takže ak si kupujete príslušenstvo po jednom, nezabudnite predovšetkým na aktivačnú emulziu. Obočie vyčistite micelárnou vodou, odličovačom alebo iným prípravkom, ktoré z pokožky odstráni zvyšky mejkapu alebo akékoľvek iné nečistoty. Na okolie obočia naneste vazelínu alebo balzam, pretože na tie sa farba nechytí a vy predídete zafarbeniu pokožky. Potom postupujte presne podľa návodu a namiešajte si tak farbu – každá značka to má inak, takže si dávajte pozor, aby ste si prečítali každú inštrukciu a následne ju splnili.

Čo ak s výsledkom nie ste spokojní?

Obočie najprv prečešte kefkou a následne naňho naneste farbu. Pokryte ňou všetky chĺpky a nechajte pôsobiť presne určený čas. Ak chcete dosiahnuť menej intenzívny účinok, čas skráťte. Ak sa vám podarilo vyjsť farbou mimo línie obočia, okamžite ju zotrite vatovým tampónom namočenom v teplej vode. Ak sa vám napriek dodržiavaniu návodu podarí niečo pri farbení pokaziť a potrebujete farbu po zaschnutí odstrániť, nerobte to hneď. Počkajte aspoň týždeň, aby sa farba usadila a vy ste mohli začať s odstraňovaním. Stačí vám aj obyčajný odličovač. Každým umytím a odlíčením sa farba prakticky vymýva sama, takže čím viac budete obočie umývať, tým skôr vybledne.